často kladené otázky

Čo je liečba systémom Invisalign?
Čo je liečba systémom Invisalign?
Liečba systémom Invisalign je založená na nosení série priehľadných a snímateľných alignerov, ktoré postupne vyrovnávajú vaše zuby. Liečba nezahŕňa žiadne zámky ani drôty a nevznikajú pri nej žiadne obmedzenia, ktoré sa vyskytujú pri kovovom fixnom aparáte. 
Z čoho sú priehľadné alignery Invisalign vyrobené a ako vyzerajú ?
Priehľadné alignery Invisalign sú vyrobené z pružného plastu, konkrétne z patentovaného termoplastického materiálu SmartTrack vytvoreného výlučne pre liečbu systémom Invisalign. 
Ako mi liečba systémom Invisalign vyrovná zuby?
Váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign vytvorí jedinečný digitálny liečebný plán, ktorý presne zachytí pohyby vašich zubov. Priehľadné alignery Invisalign sa potom navrhnú tak, aby na základe individuálneho plánu vyvinuli v správnom čase a na správnom mieste potrebné množstvo sily. Každým krokom vás bude sprevádzať váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign. Bude sledovať váš pokrok a zabezpečí, aby vám alignery správne sedeli.
Aké sú hlavné výhody liečby systémom Invisalign?

Priehľadné alignery Invisalign sú prakticky neviditeľné. Niekto si možno ani nevšimne, že ich nosíte. Keď chcete jesť, piť, čistiť si zuby zubnou kefkou alebo dentálnou niťou, prípadne očakávate špeciálnu udalosť, môžete si ich sňať. Neobsahujú žiadne kovové zámky ani drôty, ktoré by sa mohli zlomiť alebo podráždiť vaše ústa.

 

Priehľadné alignery Invisalign sú na rozdiel od iných značiek vyrobené z patentovaného materiálu SmartTrack, ktorý je pohodlnejší a lepšie sedí.1 Alignery Invisalign sú upravené podľa vašej línie ďasien, takže zaručujú pohodlie i nenápadný vzhľad. Vďaka najpokročilejšiemu systému priehľadných alignerov na svete2 sme úspešne zdokonalili viac ako 17 miliónov úsmevov,3 z ktorých 4.5 milióna patrilo tínedžerom. 

Zaručí mi liečba systémom Invisalign rovné zuby?
Každý úsmev je jedinečný, preto sa vaša liečba systémom Invisalign začína konzultáciou. Počas konzultácie vám váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign pomôže určiť, ako by liečba systémom Invisalign mohla váš úsmev zdokonaliť. Nie je možné zaručiť konkrétny výsledok liečby. Odporúčame však, aby ste pri konzultácii svojmu lekárovi vysvetlili, aké sú vaše očakávania.
Pre koho je liečba systémom Invisalign určená?
Je liečba systémom Invisalign pre mňa vhodným riešením?
Liečba systémom Invisalign môže byť skvelým riešením pre dospelých aj tínedžerov, ktorí hľadajú prakticky neviditeľný spôsob, ako zdokonaliť svoj úsmev. Vďaka inováciám a technologickému pokroku nám umožňujú vyriešiť takmer všetky bežné problémy s krivými zubami a zhryzom od jednoduchých až po tie zložité, a to všetko bez rušivých zásahov do aktívneho života pacienta. Navyše vďaka diskrétnej modrej bodke na vonkajšej strane alignerov pre tínedžerov si rodičia môžu byť istí, že ich deti naozaj priehľadné alignery nosia. 
Ako prebieha liečba?

Liečba systémom Invisalign sa začína konzultáciou u školeného poskytovateľa liečby systémom Invisalign. Lekár vyhodnotí váš úsmev, pripraví presný, prispôsobený digitálny plán liečby na mieru, ktorý podrobne zobrazí proces premeny vášho úsmevu. 

Po tom, ako plán schválite, vyrobíme vaše jedinečné alignery. Každú súpravu alignerov budete nosiť 20 až 22 hodín denne a podľa pokynov poskytovateľa liečby systémom Invisalign ju raz za 1 alebo 2 týždne vymeníte za novú. Každá súprava alignerov jemne a postupne posúva vaše zuby na správne miesto podľa plánu liečby a pracuje tak na vašom krásnom novom úsmeve. 

Ako začať liečbu systémom Invisalign?

Školeného poskytovateľa liečby systémom Invisalign vo svojom okolí nájdete pomocou online lokalizačnú službu. Aby liečba prebiehala podľa vašich predstáv, dajte si s výberom lekára načas. Vyberte si takého, pri ktorom sa budete cítiť dobre a ktorý má požadované skúsenosti. Tím Smile Concierge vám môže pomôcť dohodnúť si stretnutie so školeným poskytovateľom liečby systémom Invisalign vo vašom okolí. Školeného poskytovateľa liečby systémom Invisalign vo vašom okolí môžete nájsť aj pomocou našej online lokalizačnú službu

Mnoho poskytovateľov liečby systémom Invisalign ponúka bezplatnú úvodnú konzultáciu.
Aby liečba prebiehala podľa vašich predstáv, dajte si s výberom lekára načas. Vyberte si takého, pri ktorom sa budete cítiť dobre a ktorý má požadované skúsenosti.

Môžem liečbu systémom Invisalign absolvovať u akéhokoľvek zubára alebo ortodontistu?

Mnohí ortodontisti a zubní lekári sú školenými poskytovateľmi liečby systémom Invisalign. Neplatí to ale pre všetkých. Ortodontisti a zubní lekári, ktorí chcú poskytovať liečbu systémom Invisalign, musia absolvovať špecializované školenie.

Školeného poskytovateľa liečby systémom Invisalign vo svojom okolí nájdete pomocou online lokalizačnú službu. Aby liečba prebiehala podľa vašich predstáv, dajte si s výberom lekára načas. Vyberte si takého, pri ktorom sa budete cítiť dobre a ktorý má požadované skúsenosti. Tím Smile Concierge vám môže pomôcť nájsť školeného poskytovateľa liečby systémom Invisalign alebo môžete použiť našu online lokalizačnú službu

Čo si mám vziať na konzultáciu k svojmu poskytovateľovi liečby systémom Invisalign?
Pripravte si otázky (zoznam, ktorý vám na začiatku môže pomôcť, nájdete tu). Mali by ste si priniesť aj všetky záznamy o predchádzajúcej liečbe zubov. 
Čo mám počas konzultácie očakávať?

Počas konzultácie s vami poskytovateľ liečby systémom Invisalign prediskutuje vaše ciele ohľadom vyrovnania zubov. Lekár vyšetrí váš chrup, aby rozhodol o tom, čo konkrétne potrebujete. Váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign sa s vami môže porozprávať aj o tom, ako rýchlo môžete získať svoj nový úsmev a aké budú individuálne náklady na liečbu.

Poskytovateľ liečby systémom Invisalign s najväčšou pravdepodobnosťou odporučí, aby ste pred začatím liečby systémom Invisalign absolvovali prehliadku u zubného lekára a dentálnu hygienu, aby sa ubezpečil, že sú vaše zuby a ďasná zdravé a aby sa predišlo zbytočným rizikám. 

Ako dlho bude liečba trvať?
Dĺžka liečby závisí od viacerých faktorov, napríklad od zložitosti vášho prípadu a od toho, ako často nosíte alignery. Poskytovateľ liečby systémom Invisalign presne určí na základe vašich konkrétnych potrieb, ako dlho môže liečba trvať. Priemerný čas liečby systémom Invisalign je 12 až 18 mesiacov,4 výsledky však možno spozorovať už v priebehu niekoľkých týždňov.
Ako často si musím alignery Invisalign meniť?
Váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign vám povie, ako často by ste mali alignery Invisalign meniť za nové (v závislosti od individuálneho plánu liečby). Mnoho poskytovateľov liečby systémom Invisalign odporúča meniť priehľadné alignery Invisalign každý týždeň alebo každý druhý týždeň. 
Koľko hodín denne musím alignery Invisalign nosiť?
Najlepšie výsledky dosiahnete, keď budete priehľadné alignery Invisalign používať 20 až 22 hodín denne a budete ich vyberať iba na jedenie, pitie, čistenie zubov kefkou a zubnou niťou. 
Ako často budem musieť chodiť na kontroly?
Váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign naplánuje pravidelné vyšetrenia, ktoré bývajú približne raz za štyri až šesť týždňov. Cieľom týchto návštev je zabezpečiť, aby liečba systémom Invisalign prebiehala podľa plánu. 
Môj poskytovateľ liečby systémom Invisalign spomenul „attachmenty“. O čo ide a prečo ich pri liečbe systémom Invisalign potrebujem?

V rámci liečby možno bude potrebné použiť aj attachmenty SmartForce. Ide o malé kúsočky kompozitu vo farbe zubov, ktoré sa pripoja na vaše zuby. 

Tieto malé úchytky poskytujú potom alignerom oporu, na ktorú môžu vyvíjať správny tlak, a tak zuby posúvať použitím správneho množstva sily. Vďaka tomu je možný zložitý pohyb zubov aj bez použitia fixného aparátu. Priehľadné alignery Invisalign okolo nich dokonale a pevne zapadnú, takže sú takmer neviditeľné. 

Nie každý, kto používa priehľadné alignery Invisalign, bude potrebovať attachmenty SmartForce. Ak ich však potrebujete, váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign vám ich pripevní na zuby na začiatku liečby alebo počas nej a odstráni ich, keď už nebudú potrebné.

Koľko stojí liečba systémom Invisalign a aké sú dostupné spôsoby financovania?
Koľko stojí liečba systémom Invisalign?

Odhadované náklady na liečbu systémom Invisalign určí jej poskytovateľ na základe zložitosti vášho prípadu a toho, koľko alignerov budete potrebovať.

Niektorí poskytovatelia liečby systémom Invisalign môžu ponúkať bezplatnú úvodnú konzultáciu a flexibilný splátkový kalendár, aby bola liečba systémom Invisalign pre vás dostupnejšia.

 

Prečo mám liečbe systémom Invisalign dôverovať?
Koľko ľudí doposiaľ využilo priehľadné alignery Invisalign?
Už vyše 17 miliónov ľudí,3 z toho viac ako 4.5 milióna tínedžerov, použilo priehľadné alignery Invisalign na to, aby zmenili svoj úsmev od základov. 
V čom sa liečba systémom Invisalign líši od iných možností vyrovnávania zubov?

Liečba systémom Invisalign je založená na najpokročilejšom systéme priehľadných alignerov na svete2 vyvíjanom počas viac ako dvoch desaťročí inovácií. 

Priehľadné alignery Invisalign sa na rozdiel od fixného aparátu dajú sňať a sú takmer neviditeľné. Nepozostávajú zo žiadnych drôtov a zámkov, takže nemusíte vôbec meniť spôsob čistenia zubov kefkou či dentálnou niťou. I naďalej môžete jesť všetky svoje obľúbené jedlá. 

Navyše žiaden iný priehľadný aparát nie je vyrobený z materiálu SmartTrack. Táto pokročilá technológia umožňuje zuby posúvať predvídateľnejšie,5 vďaka čomu môžete svoj vysnívaný úsmev získať až o 50 % rýchlejšie.6 

Zistite viac informácií o výnimočnosti liečby systémom Invisalign alebo si pozrite našu tabuľku porovnania typov liečby

Kedy bola založená spoločnosť, ktorá vyvinula priehľadné alignery Invisalign?
Spoločnosť Align Technology, Inc., ktorá vyrába priehľadné alignery Invisalign, bola založená v roku 1997. 
Čo ak som v minulosti mal fixný aparát alebo som podstúpil iné typy zubných zákrokov?
Odkedy mi odstránili fixný aparát, zuby sa mi posunuli. Dokáže to liečba systémom Invisalign napraviť?
Áno, priehľadné alignery Invisalign dokážu napraviť takmer všetky bežné problémy s vyrovnávaním zubov od jednoduchých až po tie zložitejšie. Pre mnohých ľudí, ktorí v minulosti mali fixný aparát, je liečba systémom Invisalign diskrétnym riešením, ako svoj úsmev zdokonaliť v prípade, že sa ich zuby začali posúvať späť.
Mám fazety alebo korunky. Budú priehľadné alignery Invisalign fungovať aj s nimi?
Závisí to od okolností. Porozprávajte sa so svojím poskytovateľom liečby systémom Invisalign o zubných zákrokoch, ktoré ste v minulosti podstúpili, vrátane faziet a koruniek, aby mohol vyhodnotiť vaše individuálne potreby. 
Na niekoľkých zuboch mám mostíky. Budú priehľadné alignery Invisalign fungovať aj tak?

Priehľadné alignery Invisalign sú navrhnuté tak, aby každý zub posúvali samostatne. Keďže mostík spája aspoň dva zuby, priehľadné alignery nemusia byť účinné. 

 

Ako ovplyvní liečba systémom Invisalign môj život?
Všimnú si ostatní, že nosím alignery?
Alignery Invisalign sú prakticky neviditeľné. Ostatní si ich možno ani nevšimnú, preto liečba systémom Invisalign dokonale zapadne do vášho životného štýlu. 
Môžem si alignery v prípade potreby sňať?
Áno, alignery Invisalign si môžete sňať, keď chcete jesť, piť alebo si vyčistiť zuby kefkou či dentálnou niťou. Môžete si ich vybrať pri špeciálnych príležitostiach, ako je svadba, pracovný pohovor, športovanie či hra na hudobnom nástroji. Nezabudnite ich však nosiť 20 až 22 hodín denne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. 
Sú počas liečby nejaké obmedzenia, pokiaľ ide o jedlo?
Priehľadné alignery Invisalign sú snímateľné, takže môžete jesť všetko, na čo máte chuť (hurá na pukance!). V prípade bežných fixných aparátov si, bohužiaľ, nemôžete vychutnať celý rad potravín, pretože by mohli medzi jeho drôtikmi a zámkami uviaznuť alebo ho poškodiť.
Je liečba systémom Invisalign bolestivá?

Liečba systémom Invisalign vaše zuby posúva stálym pôsobením jemnej sily. Niektorí ľudia môžu počas prvých dní nosenia novej súpravy alignerov pociťovať dočasné nepohodlie. Zvyčajne to pacienti opisujú ako pocit „tlaku“ a je to normálne – znamená to, že vaše priehľadné alignery Invisalign fungujú a menia váš úsmev k lepšiemu. 

V prípade obáv alebo nepretržitého nepohodlia sa obráťte na svojho poskytovateľa liečby systémom Invisalign. 

Niekedy, keď si alignery snímem, mám pocit, že sa zuby mierne kývu. Je to bežné?
Áno. Keďže alignery Invisalign postupne posúvajú vaše zuby na správne miesto, mení sa aj tvar ďasien okolo posúvajúcich sa zubov. V prípade obáv sa poraďte so svojím poskytovateľom liečby systémom Invisalign. 
Bude liečba systémom Invisalign fungovať, ak budem alignery nosiť iba na spanie?
Na dosiahnutie očakávaných výsledkov musíte alignery Invisalign nosiť aspoň 20 až 22 hodín denne. 
Budú mať priehľadné alignery Invisalign vplyv na rozprávanie?
Je možné, že si váš jazyk bude musieť na alignery Invisalign v ústach zvykať niekoľko dní, takže sa môže stať, že budete trochu šušlať. To by však nemalo trvať dlho.
Zafarbí fajčenie moje alignery?
Počas nosenia alignerov Invisalign vám neodporúčame fajčiť, pretože fajčenie ich môže zafarbiť. 
Môžem počas nosenia alignerov žuť žuvačku?
Nie, žuvačka by sa mohla na vaše alignery Invisalign prilepiť. Odporúčame vám alignery sňať pred jedením akýchkoľvek jedál a občerstvenia vrátane žuvania žuvačky. 
Môžu mi alignery vykĺznuť, keď spím?
Je veľmi nepravdepodobné, že by vaše alignery vypadli, nech už budete robiť čokoľvek: spať, rozprávať, smiať sa a podobne. Priehľadné alignery Invisalign sú navrhnuté tak, aby vám tesne priliehali okolo zubov, takže nemusíte mať obavy. 
Išiel som na výlet a zabudol som si vziať alignery so sebou. Budú mi alignery aj naďalej sedieť?

Odpoveď závisí od toho, ako dlho ste si alignery Invisalign nenasadili. Ak to trvalo len krátko, alignery by vám stále mali sedieť, no môžete pociťovať nepohodlie. Ak ste ich nenosili už dlhšie, odporúčame vám, aby ste svoju situáciu prekonzultovali s poskytovateľom liečby systémom Invisalign. 

 

Ako sa mám o svoje alignery starať?
Aký je najlepší spôsob čistenia alignerov?
Najlepšie je alignery vyčistiť kefkou a opláchnuť ich vo vlažnej vode. Odporúčame použiť čistiace kryštály Invisalign alebo špeciálne čistiace tablety. Je dôležité, aby ste si po každom jedle a pred nasadením alignerov vyčistili zuby a udržiavali si tak správnu ústnu hygienu. 
Môžu sa alignery zafarbiť, ak mám v ústach zvyšky jedla (napríklad čučoriedky alebo omáčku z cestovín) po ich opätovnom nasadení?
Áno. Práve preto je dôležité vyčistiť si zuby po každom jedle a pred každým nasadením alignerov Invisalign. 
Čo ak svoje alignery stratím alebo zlomím? Čo mám robiť?
Ak alignery Invisalign stratíte alebo zlomíte, okamžite to oznámte svojmu poskytovateľovi liečby systémom Invisalign. Ten zaistí, aby ste pokračovali vo svojom pláne liečby. To znamená, že možno budete musieť nosiť svoju predchádzajúcu alebo nasledujúcu súpravu alignerov, či iné, náhradné alignery. 
Môžem si náhradné alignery objednať priamo od spoločnosti Invisalign?
Všetky alignery a retainery je potrebné objednať prostredníctvom poskytovateľa liečby systémom Invisalign, keďže ide o výrobok na predpis. Ak potrebujete náhradné alignery, kontaktujte priamo svojho poskytovateľa liečby systémom Invisalign. 
Čo sa stane, keď sa moja liečba systémom Invisalign skončí?
Budem musieť po liečbe nosiť retainer, aby sa zuby znova neposunuli?
Väčšina poskytovateľov liečby systémom Invisalign odporúča, aby každý, kto absolvoval ortodontickú liečbu, či už pomocou fixného aparátu alebo systému Invisalign, používal retainer, ktorý zabráni postupnému posúvaniu zubov späť do pôvodnej polohy. Každý prípad je však iný, preto sa obráťte na svojho poskytovateľa liečby Invisalign.
Aký typ retaineru mám používať?

Existuje mnoho rôznych typov retainerov. Odporúčame vám retainer Vivera. Retainery Vivera boli špeciálne navrhnuté tak, aby sa používali po liečbe systémom Invisalign. Sú vyrobené z nami vyvinutého materiálu, ktorý je o 30% silnejší než ostatné špičkové materiály,3 vďaka čomu pomáhajú udržať váš nový úsmev na mieste.  

Vaše retainery Vivera budú prakticky neviditeľné a vyrobené na mieru podľa odtlačku alebo skenu vašich zubov pomocou rovnakej špičkovej technológie, aká sa používa pri priehľadných aligneroch Invisalign. 

Koľko retainery Vivera stoja?

Ak sa chcete o retaineroch Vivera dozvedieť viac, obráťte sa na svojho poskytovateľa liečby systémom Invisalign, pretože cena závisí od vašich individuálnych potrieb. Súčasťou všetkých objednávok na retainery Vivera je dodatočná súprava naviac pre prípad, že tú prvú stratíte.

 

Ako si môžem retainery Vivera objednať?
Retainery Vivera si môžete objednať prostredníctvom svojho poskytovateľa liečby systémom Invisalign.
Ako dlho budem musieť retainery Vivera nosiť?
O tom, ako často budete musieť svoje retainery nosiť, vás bude informovať váš poskytovateľ liečby systémom Invisalign. Zvyčajne sa najskôr musia nosiť nepretržite a následne môžete frekvenciu nosenia podľa odporúčaní lekára postupne znižovať, až nakoniec bude stačiť nosiť ich už len na noc.
Stratili ste svoj retainer Vivera? Nemajte obavy.
Ak svoju poslednú súpravu retainerov Vivera zlomíte, stratíte alebo vám retainery jednoducho dôjdu, stačí sa obrátiť na svojho poskytovateľa liečby systémom Invisalign. Pomôže vám zakúpiť novú súpravu retainerov Vivera, aby ste svoj krásny úsmev mohli vystavovať na obdiv aj naďalej! 
Loading...